Kryzys wieku średniego mężczyzny i jego zdrowie seksualne

Co to jest kryzys wieku średniego? Mężczyzna budzi się pewnego dnia i dochodzi do wniosku: świat wokół niego nie jest miły, nic się nie chce, połowa życia jest za nim, że, osiągnął wszystko, zbliża się starość i oczy już tak nie błyszczą. Co się stało? Nic nadprzyrodzonego to kryzys wieku średniego, który występuje, u co drugiego mężczyzny w wieku około 40 lat.

Kryzys wieku średniego: przyczyny

Głównym powodem kryzysu wieku średniego jest to, że mężczyzna nie robi tego, co chce. Wszystkich mężczyzn można podzielić na dwie grupy: pierwszą – tych, którzy nie osiągnęli tego, czego chcieli, drugą – tych, którzy zrobili już wszystko, co było zaplanowane. Pierwsza grupa mężczyzn myśli mniej więcej tak: połowa mojego życia się skończyła, ale nadal nic nie osiągnąłem. Skąd czerpać energię, by iść dalej? Drugi – dopiero połowa mojego życia się skończyła, ale już osiągnąłem wszystko, co chciałem. Co mam teraz zrobić? Ciekawostką jest fakt, że obie grupy mężczyzn są jednakowo podatne na próby tego trudnego okresu ich życia.

Kryzys wieku średniego: objawy

Mężczyzna jest:

  • Rozdrażniony, nieszczęśliwy i narzeka na cały świat
  • Poczucie, że nie jest wyjątkowy
  • Spieszy się, chce coś zmienić w swoim życiu
  • Awans zawodowy nie jest dla niego interesujący
  • Spędza więcej niż zwykle czasu analizując przeszłość i myśląc o przyszłości
  • Życie wydaje się nudne i monotonne.

Kryzys wieku średniego – mity na temat zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji to bardzo częsty temat żartów w męskich firmach. Ale śmiejąc się głośno z kolejnej takiej anegdoty, każdy mężczyzna przechodząc kryzys wieku średniego w głębi duszy obawia się, że prędzej czy później to również na niego wpłynie. A wraz z wiekiem ten strach rośnie, zwłaszcza, że wiedza większości mężczyzn na temat tej dolegliwości ogranicza się do tych właśnie anegdot.

Wraz z wiekiem czeka to absolutnie każdego

To nie jest do końca prawdą. Oczywiście wśród starszych mężczyzn w wieku emerytalnym jest znaczna liczba cierpiących na zaburzenia erekcji. Tak, więc, jeśli wśród czterdziestolatków jest około dziesięciu procent, to w wieku sześćdziesięciu lat pojawiają się problemy ze zdrowiem seksualnym. Jednak głównym powodem nie jest wiek, ale zaburzenia zdrowia, które powodują problemy z erekcją. Należą do nich nadciśnienie, żylaki, różne urazy, cukrzyca, gruczolak prostaty. Tak, więc mężczyźni, którzy od młodości uczą się zdrowego stylu życia, a na starość będą mogli pochwalić się męską potencją.

Problemy z potencją mają zawsze charakter psychologiczny

Kiedyś, nawet w oficjalnej medycynie, panował podobny punkt widzenia. Dziś lekarze twierdzą, że tylko w jednej trzeciej przypadków zaburzenia erekcji mają podłoże psychologiczne (stres, lęk przed pierwszym seksem itp.), a połowa z nich jest spowodowana przyczynami organicznymi. Pozostałe sprawy mają charakter mieszany. Wśród przyczyn organicznych na pierwszym miejscu są problemy z naczyniami krwionośnymi. W końcu penis zawiera ich ogromną ilość. Miażdżyca tętnic, nadciśnienie, cukrzyca z czasem niszczą naczynia krwionośne. Alkohol i palenie również nie sprzyjają dobrej erekcji, ponieważ zaburzają pracę naczyń obwodowych. I wtedy pojawiają się zaburzenia erekcji tzn. niezdolność do osiągnięcia erekcji lub jej utrzymania, mimo że obecne jest samo pożądanie seksualne. Tak wielu mężczyzn powinno dokonać wyboru: kieliszek, papieros i siedzący tryb życia lub dobry seks w każdym wieku.

Wraz z wiekiem częste uprawianie seksu zwiększa ryzyko zaburzenia erekcji

Tutaj sytuacja jest dokładnie odwrotna. Regularne i satysfakcjonujące życie seksualne to najlepsza profilaktyka problemów z erekcją. Niewątpliwie wraz z wiekiem częstotliwość stosunków płciowych maleje, ale jeśli odbywają się one z dostateczną regularnością, mężczyzna może spodziewać się jak najdłuższego przedłużenia swojej funkcji seksualnej.

Nie można wyleczyć zaburzeń erekcji

Wielu mężczyzn przechodząc kryzys wieku średniego i borykając się z tym problemem, położyło kres swojemu życiu seksualnemu. Tymczasem w ponad dziewięćdziesięciu procentach przypadków można im pomóc i odzyskać dawną sprawność w łóżku. To nie jest werdykt, ale całkowicie możliwe do opanowania zaburzenie zdrowia. Jak widać, we współczesnym społeczeństwie istnieje wiele niebezpiecznych nieporozumień dotyczących zaburzeń erekcji.

Obecnie dostępne są skuteczne tabletki na potencję. To Kamagra i Viagra zawierające sildenafil będący selektywnym inhibitorem (PDE5). Mechanizm wzwodu penisa wiąże się z uwalnianiem tlenku azotu w ciałach jamistych po pobudzeniu seksualnym. To on aktywuje enzym zapewniający rozluźnienie mięśni gładkich ciał jamistych a także lepszy przepływ krwi w penisie, dzięki czemu następuje normalna i stabilna erekcja.

Leave a Reply