Jak podnieść libido?

Libido nie jest wartością stałą, u każdego mężczyzny jego poziom może być inny. Spadek libido następuje w przypadku, kiedy nagle zanika potrzeba fizycznej bliskości, pomimo tego, iż wcześniej była ona widoczna.

W jaki sposób podnieść libido naturalnymi sposobami?

Na samym początku, warto przyjrzeć się nieco bliżej prowadzonemu trybowi życia. Niekiedy w celu podniesienia poziomu libido, wystarczy zmiana diety, poprawienie relacji z drugą połówką czy też zwiększenie aktywności fizycznej. Aby poprawić libido, warto:

  • zapewnić organizmowi wystarczającą ilość snu ( co najmniej 5-6 godzin nieprzerwanego snu)
  • zrezygnować z używek, czyli papierosów i alkoholu
  • pamiętać o odpoczynku, redukować poziom stresu
  • zadbać o zdrową dietę, bogatą w dużą dawkę witamin oraz składników mineralnych
  • pamiętać o aktywności fizycznej- polecany jest zwłaszcza trening aerobowy, ćwiczenia relaksacyjne oraz joga

W codziennym menu warto uwzględnić popularne afrodyzjaki, które skutecznie wspomogą pobudzenie seksualnego pożądania. Poleca się wybierać zwłaszcza takie produkty spożywcze jak: orzechy, owoce morza, figi, dynię, gorzką czekoladę, gałkę muszkatołową, goździki, imbir, brzoskwinie, bakłażany, szafran, truskawki czy szparagi. Polecana się także czerwone wino, jednak w umiarkowanych ilościach. Wino działa stymulująco na krążenie, oprócz tego pomaga wprowadzić się w stan odprężenia. Nie należy jednak przesadzać z jego ilością, gdyż wypijane w nadmiarze, nie przyniesie żadnych korzyści.

Zadbanie o relację w związku

W wielu przypadkach ze spadkiem poziomu libido borykają się osoby, będące w długoletnich związkach. Wraz z biegiem czasu, do związku przedostaje się rutyna i monotonia, niekiedy partnerzy zaczynają się sobą nudzić. Warto więc pamiętać o tym, aby dbać o relację. Niekiedy wystarczy szczera rozmowa pomiędzy partnerami i poprawienie sposobu komunikacji. Seks nie powinien stanowić tematu tabu. Czasem trzeba o nim rozmawiać wprost, aby poprawić jakość życia seksualnego. Liczy się także samo okazywanie sobie uczuć, bliskość i intymność. Wszystkie te elementy pomagają w tworzeniu więzi. Warto pamiętać, że w każdym związku występują przerwy od współżycia. Jest to zjawisko naturalne, jednak nie powinny one trwać zbyt długo, gdyż doprowadzi to do obniżenia libido. Jeśli jednak sama rozmowa z partnerem nie przyniosła żadnych skutków, wówczas niezbędna może okazać się pomoc specjalisty, czy też skorzystanie z dostępnych na rynku środków zwiększających libido.

Leki i suplementy na podniesienie libido

Większość produktów na podniesienie libido to środki dedykowane panom, borykającym się z zaburzeniami erekcji. Niektóre preparaty można zakupić bez recepty, a inne wymagają udania się najpierw do lekarza. Można wybierać spośród różnych suplementów, zawierających naturalny i bezpieczny skład. Takie produkty zawierają na przykład wyciąg z roślin, takich jak: szafran, owoc buzdyganka, maca, żeń-szeń, ashwagandha. Rośliny te mają zbawienny wpływ na funkcje seksualne. Podnieść libido pomogą także jagody jałowca brazylijskiego. Aby zadbać o prawidłowy poziom testosteronu, należy wybierać suplementy z: cynkiem, selenem czy l-argininą. Jeśli chodzi o kobiety, spadek libido najczęściej występuje przez stosowanie źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych. W tym wypadku warto udać się po poradę do ginekologa, który znajdzie dla nich lepszą alternatywę, która nie zmniejszy poziomu libido. Problem z niskim libido u pań może wynikać również, z okresu menopauzy, wówczas rozwiązaniem problemu mogą być specjalne suplementy diety dla kobiet czy hormonalna terapia zastępcza. Dla pań oferowanych jest również dużo suplementów diety, które mają na celu zwiększenie popędu seksualnego.

Leave a Reply